SNT120CPK - Eaton - Shunt Trip
Eaton SKU: SNT120CPK
SNT120CPK - Eaton - Shunt Trip
Images are for reference only
SNT120CPK - Eaton - Shunt Trip
Eaton SKU: SNT120CPK
Earn 930 reward points
Product Warranty - SNT120CPK - Eaton - Shunt Trip
Overview
Product Specifications - SNT120CPK - Eaton Shunt Trip
Dimensions
  • Dimensions (HxWxD):
    3" x 5.5" x 0.21"
  • Weight:
    3.5 lb
Standards
CSA Approved logo
Product Description - SNT120CPK - Eaton Shunt Trip
Eaton molded case circuit breaker accessory shunt trip, Shunt trip, 120 V, Frame J-K, Series G