HHED63B070L - Siemens - Molded Case
Siemens SKU: HHED63B070L
Images are for reference only
Siemens SKU: HHED63B070L
Product Warranty - HHED63B070L - Siemens - Molded Case
Overview
Product Specifications - HHED63B070L Siemens Molded Case
  • Part Number:
    HHED63B070L
  • Manufacturer:
  • Family:
    Sentron Series
  • Pole:
    3
  • Amp
    70
  • Volt:
    600
  • Phase:
    3
  • Category:
  • Connection:
    Feed-Thru
  • Type:
    HHED
  • Functions:
    LI - Long-Time and Instantaneous
  • Protection:
    Thermal Magnetic
  • AIC Ratings:
    65kA@480V
Standards
CSA Approved logo
Product Description - HHED63B070L Siemens Molded Case
BREAKER ED 3P 70A 600V 18KA LUGS